Çalışanlarınız için Adım Adım Kurumsal Hediye Seçimi
ŞİRKET BÜYÜTME

Çalışanlarınız için Adım Adım Kurumsal Hediye Seçimi

Eklenme: 20.01.2022 Güncelleme: 22.11.2022
3 dakika okuma süresi
Ana sayfa > Blog > Çalışanlarınız için Adım Adım Kurumsal Hediye Seçimi
 

Kurumsal Hediye Nedir?

Kurumsal hediye çeki, bir kurum için kendini ve değerlerini yansıtan en önemli araçlardan birisidir. Şirkete bağlılık duygusunu pekiştiren hediyeler ile çalışanlarınızın ve iş ortaklarınızın çabalarını takdir edebilir, çalışma motivasyonlarını artırabilirsiniz.

Peki “Çalışanlar için kurumsal hediye seçerken nelere dikkat edilmeli?” “Kurumsal hediyeler ne zaman verilir?” ve “Her çalışana uygun bir hediye vermek mümkün mü?” derseniz, sorularınızın tüm yanıtları ve daha fazlasını bu yazımızda bulabilirsiniz.

 

Kurumsal Hediye Çeki Neden Verilir?

Bir kurumun değerleri, kurumu bir arada tutan beklenti ve deneyimlerinden oluşur. Çalışanlarıyla kurdukları ilişkilerde başvurdukları yol ve yöntemlerde kendisini gösterir. Bu sebeple fark edilir olmak isteyen bir kurumun, sahip olduğu değerleri sürdürebilmesi adına kurumsal hediyeler oldukça önemli birer unsurdur.

Kurumsal hediyeler ile çalışanlarınızın kendilerini değerli ve mutlu hissetmelerini sağlarken, işteki verimliliğini ve üretkenliklerini de artırırsınız.

 

Çalışanlarınız için Kurumsal Hediye Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kurumsal hediye çeşitleri ile çalışanlarınızın işe bağlılığını ve marka imajını güçlendirmeniz çok daha kolaydır. Ancak hediyelerin amaçlarına ulaşması için kurumsal hediye fikirlerinin iyi düşünülmüş olması ve doğru zamanda verilmesi kadar ihtiyacı da karşılaması gerekir. İşte kurumsal hediye seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurlardan bazıları:

-Hediyelerin özellikle bir dönem seçilerek verilmesi, hem devamlılığı kolaylaştırır hem de her yıl aynı dönemde verilen kurumsal hediyeler ile güven duygusu oluşturulur.

-Hediyenin kendisi kadar sunumu da oldukça önemlidir. Hediye paketinin yanında bulunan kişisel bir not ile hediyeyi olduğundan daha anlamlı hale getirebilirsiniz.

-Kurumsal hediye seçenekleri değerlendirilirken hediyelerin kullanışlı ve kaliteli olması da son derece önemli bir konudur.

 

Kurumsal Hediye Kullanışlı mı Olmalı?

Kurumsal hediyeler kişilerin kendilerini özel hissetmelerini sağlar. Çalışanların hediyeleri ile ihtiyaçlarını karşılayabilmesi de bu açıdan önemli bir ayrıntıdır. Bu durum ince düşünülmüş kullanışlı bir hediye ile desteklenirse hediyenin anlamı çalışan için daha çok güçlenir.

 

Kurumsal Hediyede Logo Önemli mi?

Bir pazarlama yöntemi olarak logonun önemi yadsınamaz olsa da, kurumsal hediyelerde baskın bir logo görüntüsü pek sıcak karşılanmamaktadır.

Ticket Compliments ürün ailesinde yer alan hediye kartları ile hem şirketinizin logo kullanımı mümkün olur hem de bu kullanım çalışanlarınızı rahatsız etmez.

 

Kurumsal Hediye Ne Zaman Verilebilir?

Yılbaşı, bayramlar ve anneler günü, babalar günü gibi özel günler olmak üzere, işe yeni başlayanlara “hoş geldin” karşılaması olarak da kurumsal hediyeler verilebilir. Çalışanların doğum günleri ya da 5. yıl, 10. yıl, 15. yıl gibi önemli kıdem günleri, doğum, evlilik gibi özel günlerde tebrik etmek amacıyla kurumsal hediye setleri oluşturabilirsiniz. Çalışanlarınızın motivasyonunu ve bağlılığını bu şekilde kazanabilirsiniz. Ayrıca, özel günler dışında performansı da ödüllendirebilirsiniz. Şirketinizde bir prim sistemi olsa bile ihtiyacı karşılayan bir hediye ile başarıyı takdir edip verimliliği artırabilirsiniz.

 

Her Çalışana Uygun Bir Hediye Vermek Mümkün mü?

Kalabalık bir ekibe sahip bir kurumun her çalışana uygun olacak şekilde, onların ihtiyaç ve ilgilerini karşılayabilecek tek bir hediye vermesi oldukça zor olabilir.

Ancak Ticket Compliments kurumsal hediye kartlarının sunduğu imkanlar doğrultusunda teknolojiden giyime, gıdadan aksesuara geniş bir yelpazede alışveriş imkanı tanıyarak alışverişi çalışanlarınızın kendi seçim özgürlüğüne bırakabilir, her birinin kendi ihtiyacına uygun olarak alabileceği çok daha özel bir hediye verebilirsiniz.

 

Kurumsal Hediye Çözümleri için Neden Ticket Compliments?

Sizler de çalışanlarınız ya da iş ortaklarınızın performanslarını ödüllendirmek ya da sadece özel bir günlerini kutlamak ve bağlılıklarını artırmak istiyorsanız Türkiye'de yemek kartı'nın kurucusu Edenred Ticket Restaurant'tan Ticket Compliments hediye kartları tam da size göre!

Üstelik, farklı markalarla anlaşmak, hediye temin etmek, depolamak ve dağıtmak gibi yüklerden ve bu süreçlerin maliyetlerine katlanmak zorunda kalmazsınız.

Ticket Compliments kurumsal hediye kartları ile çalışanlarınıza giyimden kozmetiğe, küçük ev aletlerinden elektroniğe, gıda alışverişinden erzak yardımına kadar onlarca seçkin markanın binlerce noktasında kendi beğeni ve ihtiyaçlarına göre alışveriş imkanı sunabilirsiniz. Bu sayede hediye daha anlamlı bir hale gelir ve çalışanlarınız kendi ihtiyaçlarına göre diledikleri hediyeyi seçebilirler.

 

-Ticket Compliments Kart

-Ticket Market Kartı

-Money Pro Kart

-CarrefourSA Kurumsal Hediye Kart seçenekleriyle onlarca seçkin markanın yüzlerce mağazasında, binlerce ürün arasından alışveriş özgürlüğü ile çalışanlarınızın yaşam kalitesini ve sadakatini yükseltip yüzlerini güldürebilirsiniz!

 

Edenred Ticket Compliments ürünlerimizle ilgili daha detaylı bilgi almak için bilgilerinizi bırakın sizi arayalım.

Predefined Presets