Vergi İstisnası Fırsatını Kaçırmayın

Ticket Restaurant Yemek Kartı

Siz de yemek kartı ile öğle yemeği giderinde çalışan başına ayda 2.900TL’yi aşkın, yıllık 35.000TL’ye varan vergi istisnası ile neredeyse yemek gideri kadar tasarruf edin!

 • .

  Gelir Vergisi, Damga Vergisi, SGK İşveren, İşçi Primi'nden Tasarruf Edin!

 • .

  Üstelik KDV’den düşün!

 • .

  Yüzlerce yemek fişi toplayıp giderleştirmekle uğraşmayın.

 • .

  İster 1 ister 1000 çalışanınız olsun sistemden faydalanın.

 
Restoranlar ve Marketler dahil 60.000 noktada geçerli paket servislerde de kullanılabilen yemek kartı avantajını, çalışanlarınıza da yaşatın.
Restoranlar, Marketler ve Online Marketler dahil 60.000 noktada geçerli, paket servislerde de kullanılabilen yemek kartı avantajını çalışanlarınıza da yaşatın.
Bu form yalnızca çalışanlarına Ticket Restaurant yemek kartı sunmak isteyen işletmeler içindir. POS Başvurusuna devam etmek için tıklayın.
Bu form yalnızca çalışanlarına Ticket Restaurant yemek kartı sunmak isteyen işletmeler içindir. Bir Ticket Restaurant kullanıcısıysanız lütfen iletişim sayfasını ziyaret edin Sayfayı ziyaret et

Hizmetlerin sunulması, müşteri desteği, verilerinizin güvenliğinin ve güncelliğinin sağlanması, taleplerinizin sonuçlandırılması, iletişim gibi kişisel verilerinizin işlenme amaçlarına ve haklarınıza ilişkin detaylı bilgi içeren Müşteri Aydınlatma Metnini incelemek için tıklayınız.

Anasayfa > Yemek Kartı

Yemek Kartı ile Ne Kadar Kazanacaksınız?

Aşağıdaki tabloda Ticket Restaurant yemek kartı ile ne kadar tasarruf edebileceğinizi görebilirsiniz.

Aylık Çalışma Günü
Aylık Çalışma Günü
Günlük Yemek Bedeli
,
Günlük Yemek Bedeli
Çalışan Sayısı
Çalışan Sayınız
Gelir Vergisi Kanunu'na göre çalışanlarınıza günlük 170 TL + %10 KDV dahil 187 TL yemek bedeli verdiğinizde bu tutarın tamamı gelir vergisinden ve damga vergisinden istisna tutulur. 1 Aralık 2022'de yayınlanan karara göre SGK işçi primi ve işveren hissesi ise 157,69 TL'den hesaplanmaktadır.

Yemek Kartı Kullanım Noktaları

Ticket Restaurant Yemek Kartı, restoran ve kafeler haricinde paket yemek siparişi ve online market alışverişlerinizde de kullanılabilir.
 
 • Yemek siparişi (kapıda ödeme & online ödeme)
 • Market siparişi (kapıda ödeme & online ödeme)
 • Restoran
 • Kafe
 • Büfe
 • Şarküteri
 
trendyolyemek
getir
yemeksepeti
 
 
Köfteci Yusuf
Mopas
Tavuk Dünyası
Dominos
Burger King
Kim
Kahve Dünyası
Onur Market
Pehlivanoğlu
Daha Fazla Market
60.000’den fazla
noktada geçerliyiz.
HEMEN BAŞVURUN

Ticket Restaurant mobil ödeme sistemleri

Yemek kartı her an ‘Cebinizde’!

MyEdenred uygulamasının avantajları:

 
 • QR kod ve NFC ile temassız ödeme
 • Bakiye ve harcama hareketleri kontrolü
 • En yakın restoran ve kafeleri görüntüleme
 • İndirimli restoran  ve kafeleri görüntüleme
 • Kayıp durumunda tek tıkla kartı bloke etme

QR kod ve NFC teknolojisi sayesinde cep telefonu ile saniyeler içerisinde güvenli ve pratik mobil temassız ödeme yapabilirler.

Vergi istisnasından yararlanır, kazanırsınız!

Ticket Restaurant yemek kartı ile çalışan başına ayda 2.900TL'yi aşkın, yıllık 35.000 TL’ye varan vergi istisnasından yararlanır, neredeyse yemek gideri kadar tasarruf edersiniz.

 

İşverenler için sıkça sorulan sorular

Yemek kartı nedir, ne işe yarar?

Yemek kartı, işverenlerin çalışanları için öğle yemeği ihtiyacını karşılamak amacıyla aylık belirli miktarlarda yükleme yaptıkları ön ödemeli bir karttır. Şirketler, yemek kartı kullanarak zaman ve kaynak tasarrufu sağlarken çalışanlar da tek bir restorana ya da yemekhaneye bağlı kalmadan diledikleri yerde, diledikleri gibi seçim yaparak yemeklerini yiyebilir.

Ticket Restaurant Yemek Kartı para yükleme işlemi internetten yapılır mı?

Ticket restaurant yemek kartı para yükleme işlemi, Ticket Online sipariş portalı üzerinden, kullanıcı adı ve şifre ile gerçekleştirilir. Giriş yapıldıktan sonra tanımlı yemek kartları için anında veya ileri tarihli ödeme gerçekleştirilir.

Ticket Restaurant müşterisi olmak için ne yapılmalıdır?

edenred.com.tr adresinde yer alan başvuru formunu doldurarak talepte bulunabilir ve ücretsiz teklif alabilirsiniz. Satış destek ekibimiz en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlayacaktır. Dilerseniz bu linke tıklayarak online satış portalı üzerinden Ticket Restaurant Yemek Kartı’nızı hemen satın alabilirsiniz.

Ticket restaurant yemek kartı nasıl alınır?

Ticket restaurant yemek kartı almak için öncelikle bu sayfadaki formu doldurarak başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekir. Şirketinizin ihtiyaçlarını daha doğru anlamak ve sizin için en uygun çözümü sunabilmek için satış yöneticilerimiz sizinle iletişime geçecektir.

Çalışanlar, Ticket Restaurant yemek kartları ile akaryakıt, giyim, elektronik ürün ve hizmet alışverişi yapabilir mi?

Ticket Restaurant Yemek Kartı bakiyeleri 6.500’ü aşkın market ve 60.000’den fazla restoran, kafe ve büfede yalnızca tüketime hazır gıda ürünlerinde kullanılabilir. Akarkayıt giderlerinizde Ticket Car, çalışan teşvik ve ödüllendirmelerinizde Ticket Compliments çözümlerimizden yararlanabilirsiniz.

Ticket Restaurant kullanım noktaları yeterince yaygın mı?

Ticket Restaurant Yemek Kartı, Türkiye genelinde 6500’den fazda market ve 60.000’den fazla restoran, kafe ve büfede kullanılabilir. Dilerseniz MyEdenred mobil uygulamasında “çevrendekiler” sekmesinden de hizmet noktalarını görüntüleyebilirsiniz.

Kaç adet Ticket Restaurant Yemek Kartı çıkarılabilir?

Ticket Restaurant yemek kartları sisteminden yararlanmak için çalışan sayısı açısından herhangi bir sınırlama yoktur. İster 1 ister 1000 çalışanınız olsun bu sistemden faydalanabilirsiniz.

Şirketler için yemek kartı kullanım avantajları nelerdir?

Ticket Restaurant yemek kartı ile şirketler; SGK işçi primi, işveren primi, gelir vergisi, damga vergisi istisnası ve KDV indirimine tabi olur. Bu vergi istisnaları işverenlere yaklaşık yüzde 100'e varan vergi tasarrufu avantajı sağlar. Bu da çalışan başına yılda 35.000 TL’ye varan tasarruf anlamına gelir.

Ticket Restaurant kargo süreci nasıl işler?

Dijital kartlarda basım, gönderim ve dağıtım gibi zaman alan süreçler olmadığı için dijital kart numaraları aynı gün içinde çalışanlarınızın cep telefonlarına SMS ile gönderiliyor. Böylece çalışanlarınız yemek kartlarını MyEdenred aracılığıyla anında kullanmaya başlayabiliyor. Fiziksel kartlarda ise basım ve teslimat süreçleri biraz zaman alabilir.

Yemek Kartı bakiye yükleme talebi otomatik olarak verilebilir mi?

Yemek kartı bakiye yükleme talepleriniz her ay istediğiniz tarihte otomatik olarak işleme alınır. Siparişinizi oluşturduktan sonra tarafınıza iletilecek kullanıcı adı ve şifresi ile Ticket Online platformuna giriş yaparak her ayın belirli günü verilmek üzere otomatik sipariş tanımlayabilirsiniz.

Sözleşme yapıldıktan sonra ek kart talebinde bulunabilir miyiz?

Dilediğiniz zaman ek kart talebinde bulunabilirsiniz. Ek kart talebi ve diğer tüm kart işlemlerinizi Ticket Online müşteri portalı sayfasında bulunan “Kart İşlemleri” menüsünden gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni bir Ticket Restaurant Yemek Kartı talebi nasıl iletilir?

İster yeni çalışan ister mevcut çalışanlarınıza yeni kart sipariş vermek isteyin, tüm kart işlemlerinizi Ticket Online sayfasında yer alan “Kart İşlemleri” menüsünden hızlı ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

Yeni kart siparişinin kargo durumu nasıl öğrenilir?

Siparişinizin durumunu Ticket Online üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak Ticket Restaurant ana menüsü altında bulunan “Siparişlerim” menüsünden kontrol edebilirsiniz.

Ticket Restaurant kullanıcıları, internet üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilir mi?

Ticket Restaurant kullanıcıları, yemek kartı için tüm işlemleri MyEdenred ve web sitesinden gerçekleştirebilir ve takip edilebilir.

Kart bakiyeleri yıl sonunda silinir mi?

Konuyla ilgili 444 22 66 veya 0850 222 22 66 numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Kart bakiyelerini nasıl görebilirim?

Çalışanların kart bakiyelerini Ticket Online platformuna kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak ana sayfada, sol tarafta bulunan Raporlarım menüsü altındaki “Bakiye Raporu” sekmesine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Kayıp kart ya da kart iptal bildirimi nasıl yapılır?

Kayıp kart bildirimi için Ticket Online platformu üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak “Kart Yönetimi” menüsü altındaki "Kart İşlemleri” sekmesinden gerçekleştirebilirsiniz. İptal etmek istediğiniz kartı seçerek işlemi onaylayabilirsiniz.Ayrıca 444 22 66 veya 0850 222 22 66 numaralı çağrı merkezimizi arayarak da kart iptali, kayıp veya çalıntı bildiriminde bulunabilirsiniz.

Ticket Restaurant yemek kartı marketlerde geçerli mi?

MyEdenred uygulamasında Ticket Restaurant yemek kartı anlaşmasına sahip market, restoran ve büfeleri inceleyebilir, “Ara” butonu ile herhangi bir kategoride arama yapabilirsiniz. Ticket Restaurant Yemek Kartı, 6.500'den fazla markette geçerlidir. Size en yakın üye marketi kolaylıkla bulabilmek için web sitemizdeki, harita destekli restoran listesini ya da MyEdenred mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.

Çalışanlar için sıkça sorulan sorular

Ticket Restaurant Yemek Kartı nasıl kullanılır?

Ticket Restaurant Yemek Kartı’nızı herhangi üye restoran, kafe, büfe ya da markette POS cihazına okutarak kullanabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz MyEdenred uygulamasını indirerek QR ile ödeyebilir, Andorid cihazınız varsa NFC ile de temassız ödeme yapabilirsiniz.

Ticket Restaurant Yemek Kartı için bireysel yükleme yapılabilir mi?

Ticket Restaurant Yemek Kartı bakiyesi, şirketiniz tarafından verilen siparişe istinaden kartınıza otomatik olarak yüklenir. Yüklenen kredilerinizi, yine şirketinizin belirlediği kredi geçerlilik tarihine kadar kullanabilirsiniz.

Ticket Restaurant kartı çalınır veya kaybolursa ne yapılmalıdır?

Kartınızı çaldırmanız ya da kaybetmeniz durumunda; MyEdenred mobil uygulamasına giriş yaparak ana sayfadaki kart görseli veya “i” ikonunun üzerine tıklayınız. Açılan ürün detay sayfasındaki “Bloke Et” seçeneğini tıklayarak kullanıma kapatabilirsiniz .

Kartınızı ayrıca edenred.com.tr adresinde yer alan “Hesabım” menüsünden de anında bloke edebilir ya da 444 22 66 veya 0850 222 22 66 numaralı telefondan çağrı merkezimizi arayarak müşteri temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.

Yemek Kartı bakiyemi nasıl görebilirim?

Yemek kartı bakiyesi için MyEdenred mobil uygulaması ile ihtiyacınız olan tüm bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Güncel bakiye bilgilerinizi uygulamaya giriş yaptıktan sonra kart görseli üzerinde görebilirsiniz.

Ticket Restaurant Yemek Kartı şifresi nasıl kaldırılır?

Yemek kartı şifre kaldırma işlemini hizmet aldığınız herhangi bir üye işletmenin yazar kasa POS cihazı üzerinden kaldırabilirsiniz. Yemek kartınızı POS cihazına yerleştirdikten sonra “Edenred” menüsü üzerinden “Kartlı İşlemler” bölümünde yer alan “Şifre İşlemleri” menüsünden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kart şifresini unuttum, ne yapmalıyım?

MyEdenred uygulamasının giriş ekranındaki “Şifremi Unuttum” butonuna tıklayarak uygulamaya kaydettiğiniz GSM numaranızı belirtilen alana girin. Daha sonra cep telefonunuza gönderilen geçici şifre ile giriş yaparak yeni şifre belirleyebilirsiniz.

Kart şifremi değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Şifre değişikliği işleminizi MyEdenred uygulamasının “Ayarlar” bölümünden yapabilirsiniz. Hesap ayarları sayfasında şifrenizi değiştirebildiğiniz gibi SMS ve e-posta izinlerini de yönetebilirsiniz.

Kartımın kırıldığı yada çalışmadığı durumda ne yapmalıyım?

Bu durumda şirket yetkilinizin tarafımıza kart yenileme talebinde bulunması gerekiyor. Talebiniz alındıktan sonra eski kartınızdaki bakiye yeni kartınıza aktarılarak size ulaştırılıyor.

Kart hareketlerimi nasıl görebilirim?

Ticket Restaurant Yemek Kartı harcama hareketleri, MyEdenred uygulaması üzerinden yada web sayfamızın “Hesabım” menüsünden görüntülenebilir.

Yemek Kartı bakiyesi gelecek aya devreder mi?

Kartınızda kalan bakiye tutarı herhangi bir şekilde eksilmez. Yani, kartınızdaki bakiye bir sonraki aya devreder.

Ticket Restaurant Yemek Kartı’m yılsonunda sıfırlanır mı?

Konuyla ilgili, hafta içi 08.30-20.00, cumartesi günleri ise 09.00-16.00 saatleri arasında 444 22 66 veya 0850 222 22 66 numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Online market alışverişinde ticket geçiyor mu?

Evet, Ticket kartınızı online market harcamalarında güvenle kullanabilirsiniz. Yemeksepeti, Trendyol, Getir gibi online dahil 6.500'den fazla market ile 60.000'den fazla kafe, restoran ve büfede kullanabilirsiniz.

Ticket Restaurant Yemek Kartı kullanım alanları nelerdir?

Ticket Restaurant Yemek Kartı geçerli olduğu online dahil 6.500’den fazla market ile 60.000’den fazla kafe, büfe ve restoranda kullanabilirsiniz.

Ticket Restaurant Yemek Kartı ile online alışveriş yapılır mı?

Ticket Restaurant Yemek Kartı ile Mopaş, MealBox, Sepetleyin.com, 10dan Gelsin, Mus-Ko, Gateplus, Rofoods, Yöreden Mutfağa, Zongo, Delopi ve daha birçok alışveriş platformundan alışveriş yapabilirsiniz.

Ticket kart için günlük harcama limiti ne kadar?

Ticket Restaurant Yemek Kartı ile günlük maksimum 10.000 TL’lik alışveriş yapabilirsiniz.

Mobil kartımın bağlı olduğu GSM numaram değişti, nasıl güncelleyebilirim?

Bu durumda şirket yetkiliniz tarafından müşteri hizmetleri ekibimize bildirimde bulunulması gerekiyor. Konu ile ilgili şirket yetkilinizle iletişime geçerek çağrı merkezimizi aramasını veya musteri@ticket.com.tr adresine e-posta göndermesini isteyebilirsiniz. Ekibimiz talebinizi aldıktan sonra mümkün olan en kısa sürede gerekli güncellemelerin yapılmasını sağlayacaktır. Ek olarak MyEdenred uygulamanızdan Ayarlar menüsündeki Kişisel Bilgilerim sekmesinden de cep telefonu güncellemesi yapılabilir.

Predefined Presets