Çalışanlarınızın Doğum Günü Kutlamaları için Öneriler
İNSAN KAYNAKLARI

Çalışanlarınızın Doğum Günü Kutlamaları için Öneriler

Eklenme: 10.10.2023 Güncelleme: 10.10.2023
7 dakika okuma süresi
Ana sayfa > Blog > Çalışanlarınızın Doğum Günü Kutlamaları için Öneriler
 

 

Çalışanlarınızın Doğum Günü Kutlamaları için Öneriler

İnsanlar doğum günlerinin yakın dostları ve aileleri tarafından hatırlanıp özel organizasyonlarla kutlanmasından büyük memnuniyet duyar. Aynı özenin, vakitlerinin çoğunu geçirdikleri ofislerindeki iş arkadaşları ve patronları tarafından gösterilmesi de herkes için büyük bir mutluluk kaynağıdır. Profesyonel iş yaşamında işverenin personeline verdiği kıymeti göstermesi, özel günlerin hatırlanarak farklı yöntemlerle kutlanması her iki taraf için uzun vadede bağlılık dahil pek çok kazanımı hayata geçirir. Firmalar ister küçük ister büyük ölçekli olsun, kendi dinamiklerine uygun doğum günü kutlamaları yaparak çalışanlarının motivasyonunu önemli ölçüde yükseltebilir. Peki çalışanlara doğum günü hediye önerileri neler olabilir? Gelin hazırladığımız önerilere bir göz atın.

Doğum Günü İzni Sağlayabilirsiniz

Çalışma günlerine denk gelen doğum günlerinde, bu özel süreci çalışarak geçirmek yerine, işveren tarafından izinli sayılmak oldukça sevindirici bir jesttir. Doğum gününde haftalık izin dışında bir gün de olsa iş stresinden uzak kalmak, gönlünce plan yapmak, sevdikleriyle zaman geçirmek yeni yaşına merhaba diyen herkese çok iyi gelir. Yaş gününü bu şekilde geçiren personelin ertesi gün mesaisine daha motive, mutlu, dinlenmiş bir şekilde devam edecek olması da doğum günü izninin beraberinde gelen olumlu bir argüman olarak karşımıza çıkar.

Doğum Günü Partisi Verebilirsiniz

Çalışan sayısı bakımından çok kalabalık olmayan şirketlerde, sadece yeni yaşını karşılayan kişinin değil diğer personelin de iyi vakit geçirebileceği doğum günü partileri düzenlenebilir. Bu partilere genellikle doğum günü pastası, meşrubat gibi ikramlıklar ile minik hediyeler de eşlik edebilir. Gün içerisinde uygun bir zamanda ofiste organize edilen kutlamalarda patron, departman yöneticileri ve diğer elemanların aynı ortamda keyifli vakit geçirmesi sağlanır. Ayrıca iş arkadaşlarının sosyalleşmesi ve aralarındaki iletişimin güçlenmesi için de güzel bir vesile olabilir.

 

Kişiselleştirilmiş İşyeri Mesajları Bırakabilirsiniz

Personel doğum günü kutlama yollarından birisi de içten bir üslupla yazılmış kişiye özel mesajlar göndermektir. Özellikle kalabalık işyerlerinde başvurulan bu yöntem, doğum günlerini atlamamak, en azından bir mesaj metni ile tebrik etmek adına son derece uygundur. İşletme adına yollanan bu ileti, çalışma masasına bırakılan bir kutlama kartı veya dijital ortamda hazırlanmış bir mail de olabilir. Kişiye özel doğum günü iletilerinin tüm güne yaydığı mutluluk sayesinde mesai daha neşeli geçer.

Çalışan Doğum Günlerini Kutlamak Neden Önemlidir?

Doğum günlerinde çalışanlara hediye vermek, kurum içerisindeki verimliliğin çok yönlü olarak artırılmasına önem veren işverenlerin ajandalarına not ettiği eylemlerdir. İş yaşamının ciddiyetinden şaşmadan, saygı çerçevesinde benimsenen içten kutlamaların önemini şu şekilde açıklamak mümkün olur:

  • Yaş günlerinde personele hediye sunmak, günün odağına yerleşen çalışanların kendilerini özel hissetmelerini sağlar. Kendilerini sadece bir çalışan olmanın dışında birey olarak da değerli hissetmek, işletmeye ve işverene olan bağlılığı artırır.

  • Ofiste düzenlenen minik kutlamalar sayesinde rutin mesai süreçlerinin renklenmesi, farklı bir atmosferde iş arkadaşları ile birlikte zaman geçirmek, motivasyonda ciddi bir yükselmeye sebep olur.

  • Patronları tarafından doğum günleri kutlanan personelin daha yüksek bir motivasyonla çalışması işlerin daha verimli yürümesi için itici bir güç oluşturur. Bu sayede işletmenin kazanımları artmış, tabiri caizse kazan-kazan politikası hayata geçmiş olur.

En Güzel Hediye Kendi İhtiyacını Karşılayan Hediyedir

En güzel personel motivasyon hediyeleri arasında, çalışanların kendi seçimleri doğrultusunda özgürce yön verdiği hediye seçenekleri yer alır. Kişinin somut olarak işine yarayacak, sosyal yaşam rutininde sıklıkla kullandığı ürünleri işverenin sunduğu özel hediye kartları ile edinmek son derece memnuniyet vericidir. Günlük hayatın akışı içerisinde kişinin hiçbir işini görmeyen, kullanmadığı, bir kenarda duracak işlevsiz armağanlar yerini bulmaz. Çalışanlarınıza Ticket Compliments ürün ailesinden işletmenize en uygun olanı seçip hediye ederek, birbirinden cazip kategorilerde alışveriş yapmalarını sağlayabilirsiniz.


Seçim özgürlüğü kapsamında giyim, kozmetik, küçük ev aletleri, elektronik, gıda özelinde ünlü markalardan güvenle alışveriş yapmalarına imkan verebilirsiniz. Çalışanlarınız pek çok kolaylık sunan Edenred Ticket Compliments Kart aracılığıyla pek çok teknolojik ürüne, giysi ve ayakkabıya pratik bir şekilde sahip olabilir. Siz de Ticket Compliments Kart, Ticket Market Kartı, A101 Kart için başvurularınızı yaparak, ülke genelindeki mağazalarda geçerli olacak şekilde personelinizin ailece ihtiyaçlarını klasik kart ve dijital kod seçenekleri ile satın almalarına katkı sağlayabilirsiniz.

 

Predefined Presets