Yakıt Kartı Kullanımının Şirketlere Sağladığı Avantajlar Nelerdir?
ŞİRKET BÜYÜTME

Yakıt Kartı Kullanımının Şirketlere Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Eklenme: 02.09.2021 Güncelleme: 23.11.2022
4 dakika okuma süresi
Ana sayfa > Blog > Yakıt Kartı Kullanımının Şirketlere Sağladığı Avantajlar Nelerdir?
 

Yakıt Kartı ve halka sisteminden oluşan araç tanıma sistemleri, şirketlere sağladığı avantajlarla oldukça popüler ve popülerliğini de korumaya devam ediyor. Hemen her işletme şirket araçları için bu indirimli yakıt kitlerini tercih ederek hem zamandan hem de maliyetten kar sağlıyor. Peki, nedir bu yakıt kartı, ne işe yarar, avantajları nelerdir? İşte Ticket Car ile birlikte işinizi kolaylaştıracak ‘’Yakıt Kartı/Halka’ sistemleri ve şirketlere sağladığı tüm avantajlar…

 

Yakıt Kartı, Anahtarlık veya Halka Sistemi Nedir?

Yakıt Kartı veya Halka Sistemi, şirketlerin araçları için yakıt alımlarında kullandıkları nakit yerine geçen sistemlere verilen isimdir. Yakıt kartı veya halka sistem olarak seçilebilen yakıt kiti ile anlaşmalı olan kurumlardan kolayca yakıt alımı yapabilirsiniz. Firmalara çözüm ortaklığı sunan yakıt kitleri, kolay entegrasyon sistemleriyle de hızlı takip edilebilme özelliğine sahiptir.

 

Halka Sistemi’nin Avantajları

  • Araca hızlı ve kolay bir şekilde monte edilir.
  • Akaryakıt alımı sırasında araçtan inmeye gerek kalmadan hızlı ve güvenli yakıt alımı sağlar.
  • Kilometre sayacına bağlanmaz, dolayısıyla kilometre sayımı yapmaz.

Anahtarlık Sistemi’nin Avantajları

  • Araç tanıma sistemi olarak kullanılabilen anahtarlık, montaj gerektirmeyen taşınabilir el kiti olarak seçilebilir. Tüm araç tipleri için programlanmaya uygundur.

 

Yakıt Kartının Şirketlere Sağladığı Avantajlar

Akaryakıt Maliyetinizi Azaltır

Yakıt kartları veya halka sistemi ile şirket içerisinde sisteme dahil edilmiş kaç aracınız olduğu fark etmeksizin her yakıt alımından avantaj sağlayabilirsiniz. Size özel belirlenen ödeme koşullarının yanı sıra, yakıt kiti indirimlerinden de faydalanarak giderlerinizi düşürüp, maliyetlerinizi ciddi oranda azaltırsınız.

 

Hızlı, Kolay ve Pratik Satın Alma Sağlar

 

 

Yakıt Limitini Belirleme İmkanı Sağlar

Şirket araçlarınızın günlük, haftalık ya da aylık olarak alacağı yakıt miktarını sınırlayabilirsiniz. Üstelik sadece yakıt limitini değil, kilometre limitini ve lokasyon sınırlaması da belirleyebilirsiniz.

 

İş Yükünüzü Azaltmanıza Yardımcı Olur

Yakıt Kiti ile operasyonel iş yükünüzü önemli ölçüde azaltırsınız. Otomasyon sistemi sayesinde muhasebesel işlemlerle daha az uğraşarak hem iş yükünden hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca taşıt tanıma sistemi içerisindeki tüm raporlara tek tıkla ulaşabilme imkanına sahip olursunuz.

 

Yakıt Kartı ve Halka Sistemi Araçlar Üzerinde Tam Kontrol Sağlar

Araçlarınız hakkındaki tüm bilgilere kısa sürede erişim imkanına sahip olursunuz. Aracınızın nerede olduğu, o gün içinde kaç kilometre yaptığı (günlük, haftalık veya aylık) ve hangi istasyonlardan yakıt alındığı gibi bilgilerin tamamına yakıt kiti sistemleri üzerinden ulaşmanız mümkündür.

 

Zamandan Tasarruf Etmenizi Sağlar

Yakıt kartı ve halka sistemi hem aracı kullanan çalışanlarınızın hem de sizin zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Ödeme sırası ve fatura bekleme gibi durumları yaşamak zorunda kalmazsınız.

 

Araçtan İnmeden Ödeme Kolaylığı Sağlar

Yakıt kartı veya halka sistemi ile ödemelerinizi araçtan inmeye gerek kalmadan gerçekleştirebilirsiniz. Böylece temassız, hijyenik ve güvenli şekilde ödeme yapabilirsiniz.

 

Yakıt Kartı İndirimlerinden Faydalanın

Yakıt Kartı, kullanıcılarına özel indirim ve avantajlar sunar. Örneğin Ticket Car akaryakıt çözümleri  ile Red Club Business indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Bu platformda kargo hizmetinden araç takibine, telefondan şirket temizliğine kadar pek çok gideri indirimle elde etmeniz mümkün.

Yakıt Kiti ile hem şirketiniz hem de çalışanlarınız için oldukça avantajlı ayrıcalıklardan yararlanırsınız. Maliyetten ve zamandan tasarruf sağlaması, çeşitli indirim imkanları sunarak müşteri memnuniyetini arttırması, araçlar üzerinde tam kontrol sağlama imkanı tanıması ve muhasebesel kolaylık sunması yakıt kitlerini oldukça cazip sunan sebeplerin yalnızca birkaçı… Eğer siz de şirket araçlarınız için yakıt kiti/taşıt tanıma sistemi tanımlatmak isterseniz Ticket Car ile tanışabilirsiniz.

BP, Petrol Ofisi ya da Total’in EPDK’ya kayıtlı finansal aracısı olarak dilediğiniz akaryakıt markası ile çalışma özgürlüğüne sahip olacağınız Ticket Car yakıt kartı için başvuru yapmak ve detayları öğrenmek için hemen tıklayın!

Predefined Presets